Agresywne zachowanie dwulatki

Córka mojej kuzynki wszystkich gryzie az do krwi. Bez powodu podejdzie i mocno ugryzie. Ma ona 2 latka i 2 miesiące. Zauważylam ze robi to od dawna. Jej córka mało mówi. Atmosfera w jej domu jest głosna, pełno znajomych, imprezy, 2 starszego rodzeństwa, ciągle wlączony tv lub komputer. Jej córka jest bardzo nerwowa i płaczliwa.Jak mozna temu zaradzic. Od stycznia chce corke dac do przedszkola. Mowie jej, ze to nie jest dobry pomysł!! Aha jej córka od zawsze ma otwatą buzię teraz juz mniej . pozdrawiam

Atmosfera wychowawcza jest niezadawalającs i wymaga zmian. Zaradzić temu mogą wyłącznie rodzice,. Proszę z nimi porozmawiać lub skłonić do konsultacji z psychologiem

Jeśli kuzynka myśli o posłaniu małej do przedszkola, może trafi do niej myśl, żeby dziecko przedtem skonsultować psychologicznie, przygotować na zmianę. Słabo rozwinięta mowa, nerwowość, płaczliwość i zachowania agresywne mogą dziecku znacznie utrudnić adaptację w grupie.
Psycholog w osobistym kontakcie najpełniej oceni, co może być powodem trudności dziewczynki i zaproponuje odpowiednie środki zaradcze.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/