Alergia i zapalenie płuc u dziecka stosowanie leków

Dzień dobry. Pytanie moje brzmi. Kto może wypisać na stałę Nebbud. Dodam że dziecko ma 2 lata. Oprócz uczulenia na ziemniaki nie ma nic. A astmy ponoć się nie stwierdza u takiego dziecka. 3 razy miał zapalenie płuc. A drugim pytaniem jest AZS. Kto powinien je stwierdzić? Dodam że używany jest jeden z preparatów La Roche a opinia wystawiana tylko z wywiadu mamusi

Lek. Katarzyna Szymczak

Nebudd może przepisać każdy lekarz jeśli stwierdzi do tego wskazania, do stałego podawania potrzebne byłoby zaświadczenie od alergologa lub pulmonologa, azs może rozpoznać alergolog lub dermatolog.
Pozdrawiam