Alergia na farby włosów i hennę

Witam:) Mam niepokojące pytanie ... Czy można jakoś wyleczyć uczulenie na farbę do włosów hennę itd..:) Muszę wiedzieć ponieważ mam praktyki z zawodu fryzjer i chcę wiedzieć czy muszę zmieniać swój zawód? Proszę o szybką odp:)

KOBIETA ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Szanowna Pani,

Niestety alergii nie można wyleczyć.
W przypadku niektórych, bardziej popularnych alergenów możliwe jest odzczulanie za pomocą wielokrotnie przez kilka lat podawanych szczepionek. I tu skuteczność nie jest stuprocentowa.

W przypadku alergii na składniki farb do włosów nie są dostępne szczepionki odczulające. Osoby na nie uczulone, tak jak w przypadku innych alergenów muszą unikać czynników wywołujących reakcje nadwrażliwości.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty