Alergia na zwykłą protezę stomatologiczną u 55-latki

Witam Jestem uczulona na zwykłą protezę stomatologiczną nie mogę nosić, ponieważ odczuwam pieczenie, parzy mnie, a po godzinie mam ból w jamie ustnej i muszę ją wyjąć powiedziałam Pani doktor stomatolog i powiedziała że mam uczulenie, potem zrobiono mi testy alergiczne gdzie wyszło mi że jestem uczulona na : No-Nox , Merkaptobenzotiazol , Nadtlenek benzoilu odczyt dodatni po dwa + + na każdym w/w Później zrobiono mi protezę dla alergików czy w/w produkty są przyczyną mojej alergii?

Witam!
Alergia na tworzywo zwykłej (akrylowej) protezy jest dosyć powszechne. Jest to alergia na tzw.monomer resztkowy,czyli pozostałość po polimeryzacji akrylu i daje takie objawy jakie występowały u Pani. Ratunkiem w tym wypadku jest proteza akrylowa bezbarwna (przezroczysta), pozbawiona różowego barwnika,który uczula,bądź proteza nylonowa. Jeśli taka proteza została wykonana, problemy o których Pani mówi powinny ustąpić! Pozdrawiam.