Utrata zębów a metody uzupełnienie uzębienia

Dzień dobry, mam pytanie. Mam 42 lata ale niestety przez choroby straciłam wszystkie zęby, zostały tylko korzenie, po zdjęciu okazuje się, że nie są w najgorszym stanie, lekarz chce je usunąć i zrobić mi protezę akrylową przed którą się bronię rękami i nogami, zwyczajnie wiem, że nie będę mogła się do niej przyzwyczaić. Poza tym uczulenie mam na akryl, nie na barwnik tylko akryl. Czy faktycznie jedyna możliwość to sztuczna szczęka? Słyszałam coś o protezie na magnezy.. Co to takiego?

Jeżeli chce Pani mieć uzupełnienie protetyczne poozbawione akrylu i zamocowane na stałe do szczęk i żuchwy to najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie minimum wszczepu sześciu implantów w szczęce i minimum czterech implantów w żuchwie. Następnie wykonuje się na tym protezę stałą wykonaną z porcelany. Proteza jest zamocowana na stałe do do tych implantów. Żeby użytkować takie uzupełnienie protetyczne należy wzorowo przestrzegać higieny jamy ustnej. Należy pozbyć się też nie rokujących korzeni zębowych.

Dzień dobry,

możliwości jest kilka, w zależności od tego, w jakim stanie są korzenie. Aby stwierdzić, która z nich jest możliwa do wykonania u Pani, konieczne byłoby dokładne badanie.

W pierwszej kolejności należałoby przeprowadzić leczenie kanałowe. Po przeleczeniu kanałów można wykonać wkłady koronowo-korzeniowe, które odbudowują zrąb korony zęba, a na nie wykonać np. stałe korony lub mosty.

Zamiast wkładów koronowo-korzeniowych można wykonać zatrzaski kulkowe, albo magnesy. Cementowane są one "w korzeniu" zęba, a ich odbicie znajduje się w protezie. Dzięki nim utrzymanie protezy jest dużo lepsze.