Utrata zębów a metody uzupełnienie uzębienia

Dzień dobry, mam pytanie. Mam 42 lata ale niestety przez choroby straciłam wszystkie zęby, zostały tylko korzenie, po zdjęciu okazuje się, że nie są w najgorszym stanie, lekarz chce je usunąć i zrobić mi protezę akrylową przed którą się bronię rękami i nogami, zwyczajnie wiem, że nie będę mogła się do niej przyzwyczaić. Poza tym uczulenie mam na akryl, nie na barwnik tylko akryl. Czy faktycznie jedyna możliwość to sztuczna szczęka? Słyszałam coś o protezie na magnezy.. Co to takiego?
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Jeżeli chce Pani mieć uzupełnienie protetyczne poozbawione akrylu i zamocowane na stałe do szczęk i żuchwy to najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie minimum wszczepu sześciu implantów w szczęce i minimum czterech implantów w żuchwie. Następnie wykonuje się na tym protezę stałą wykonaną z porcelany. Proteza jest zamocowana na stałe do do tych implantów. Żeby użytkować takie uzupełnienie protetyczne należy wzorowo przestrzegać higieny jamy ustnej. Należy pozbyć się też nie rokujących korzeni zębowych.

0

Dzień dobry,

możliwości jest kilka, w zależności od tego, w jakim stanie są korzenie. Aby stwierdzić, która z nich jest możliwa do wykonania u Pani, konieczne byłoby dokładne badanie.

W pierwszej kolejności należałoby przeprowadzić leczenie kanałowe. Po przeleczeniu kanałów można wykonać wkłady koronowo-korzeniowe, które odbudowują zrąb korony zęba, a na nie wykonać np. stałe korony lub mosty.

Zamiast wkładów koronowo-korzeniowych można wykonać zatrzaski kulkowe, albo magnesy. Cementowane są one "w korzeniu" zęba, a ich odbicie znajduje się w protezie. Dzięki nim utrzymanie protezy jest dużo lepsze.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty