Alergia u matki karmiącej

Witam!Jestem matką karmiącą-synek skonczył dwa miesiące a ja mam alergię.Przez całą ciążę jeszcze jakoś było ale od kilku tyg jest coraz gorzej-ciągle leci mi z nosa,kicham,swędzą mnie oczy mam ochotę je wydrapać i ciągle drapie w gardle.Przed ciążą brałam flonidan i fanipos teraz nie mogę czy jest coś bezpiecznego podczas karmienia?Do alergologa długo czekac a lekarz rodzinny który dotąd pisał receptę stwierdził,że nic nie mogę.Proszę o poradę bo to strasznie uciążliwe! Z góry dziękuję!
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania

Leki stosowane donosowo oraz leki antyhistaminowe nowej generacji są stosunkowo bezpieczne dla kobiet karmiących piersią.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Niedowaga u matki karmiącej

Witam mam 21 lat,mam 170cm i waze TYLKO 44kg !:( jestem matka karmiaca i chce bardzo przytyc,juz nie wiem co jesc i co robic. Prosze o porade.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Na początku zalecam zrobić badania np na cukier oraz nadczynność tarczycy. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku należałoby szukać przyczyny w diecie. Powinna Pani skupić się nad tym co zjada, a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę ubogie w ważne składniki odżywcze. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu. Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Powinno się pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Przed snem można wypić melisę lub szklankę ciepłej wody z miodem.

W celu zwiększenia masy ciała powinna Pani być na tzw. bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kalorii niż Pani zużywa. Proszę wyliczyć swoją czynną przemianę materii i tak dobrać jadłospis aby energetyczność diety ją przewyższała. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.

kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dzień dobry,


Proszę zapoznać się z tymi artykułami:

http://parenting.pl/portal/owoce-a-karmienie-piersia

http://parenting.pl/portal/warzywa-podczas-karmienia-piersia-cz-22
http://parenting.pl/portal/dieta-mamy-karmiacej
http://parenting.pl/portal/warzywa-podczas-karmienia-piersia
http://parenting.pl/portal/potrawy-dla-matki-karmiacej
http://parenting.pl/portal/dieta-dla-matki-karmiacej-piersia
http://parenting.pl/portal/produkty-alergizujace

Jeżeli chodzi o mięso to dla kobiet karmiących wskazany jest indyk, królik, kaczka (bez skóry), cielęcina, wołowina. Z rybami należy poczekać, ponieważ lubią uczulać.
Jak Dominik skończy 2 miesiące to może Pani zacząć jeść pstrąg, łosoś.

Nabiał to przede wszystkim jogurt naturalny (150g), kefir (200 ml) ser biały (250g) , mleko 2- 3,2% w ilości około 300 ml. Oczywiście nie należy tego wszystkiego spożyć w ciągu jednego dnia, ale 2-3 wybrane produkty. Można jeść jajka gotowane na miękko, jajecznica na parze lub omlet.

Wskazana jest także suplementacja Pani diety witaminą D oraz picie 2-3 łyżki oleju lnianego. Kwasy omega-3 zawarte w oleju wspomagają rozwój układu nerwowego dziecka.


0
Dr n. med. Aneta KoĹcioĹek
Dr n. med. Aneta KoĹcioĹek

Dieta mamy karmiącej powinna być przede wszystkim pełnowartościowa więc jeśli w rodzinie nie ma skłonności do alergii to dieta nie będzie się różniła znacznie od tego co zaleca się np. kobietom w ciąży. Należy unikać produktów przetworzonych, fast foodów, czy żywności o której nie mamy pojęcia skąd pochodzi i co ma w składzie. Posiłki przyrządzać w domu tak by były lekkostrawne ale bogate w witaminy i składniki odżywcze. W pierwszych miesiącach unikać potraw wzdymających, cytrusów i rzeczy mocno przyprawionych (czosnek nie zmienia smaku mleka ale może dziecku przeszkadzać zapach potu matki i może nie chcieć ssać).
Jogurt owocowy też lepiej zrobić samemu dodając do naturalnego mrożone owoce czy konfiturę niż zjadać gotowy...

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty