Alkohol

Jestem mężczyzną w wieku 24 lat. Zażywam antybiotyk TETRALYSAL, DALACIN T oraz maść ISOTREXIN. Czy picie alkoholu co pewien czas może spowodować powstawanie pryszczy?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Szanowny Panie
Powstawanie pryszczy to akurat w tym wypadku najmniejszy problem. Leki te, podobnie jak alkohol, obciążają wątrobę, dlatego też należy zachować daleko posuniętą ostrożność w spożywaniu alkoholu podczas kuracji wyżej wymienionymi preparatami.

Pozdrawiam serdecznie