Alkoholowe zapalenie wątroby i alkoholowa niewydolność wątroby

witam! Mam problem, mąż wyszedł niedawno że szpitala. Rozpoznano u niego alkoholowe zapalenie wątroby i alkoholowa niewydolność wątroby. Proszę nam powiedzieć co można jeść w takiej chorobie, bo już nie wiemy. Na każdej stronie internetowej jest co innego. Proszę o pomoc. Pozdr.

Nie należy stosować żadnych restrykcyjnych diet. Należy jeść normalnie. Mężowi będzie potrzebne teraz białko i tłuszcze. Uszkodzona wątroba może mieć gorsze zdolności do syntezy białek. Z tłuszczów będzie niezbędna do życia energia. Posiłki powinny być obfitsze w te składniki.