Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Alkoholowe zapalenie wątroby i alkoholowa niewydolność wątroby

witam! Mam problem, mąż wyszedł niedawno że szpitala. Rozpoznano u niego alkoholowe zapalenie wątroby i alkoholowa niewydolność wątroby. Proszę nam powiedzieć co można jeść w takiej chorobie, bo już nie wiemy. Na każdej stronie internetowej jest co innego. Proszę o pomoc. Pozdr.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Źródła nienasyconych kwasów omega-3

Nienasycone kwasy omega-3 są niezbędnym składnikiem naszej diety, jednak organizm nie posiada zdolności do ich samodzielnego syntetyzowania. Z tego względu warto wiedzieć, co jest ich pierwotnym oraz wtórnym źródłem ? o tym opowiada dr Leszek Walentynowicz, diabetolog.

Nie należy stosować żadnych restrykcyjnych diet. Należy jeść normalnie. Mężowi będzie potrzebne teraz białko i tłuszcze. Uszkodzona wątroba może mieć gorsze zdolności do syntezy białek. Z tłuszczów będzie niezbędna do życia energia. Posiłki powinny być obfitsze w te składniki.

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy