Amitriptylinum a tycie

Dzień dobry. Muszę zacząć od tego, że mam kilka problemów zdrowotnych i nie wiem, co mam robić. Od 14 dni biorę Amitriptylinum vp i zauważyłam, że waga wzrosła o 6 kilogramów. Biorę leki, bo od 2 lat mam silne bóle głowy, na początku brałam Anafranil sr 75 i wtedy przybrałam 13 kilogramów. Lekarz kazał lek odstawić, no i schudłam 3 kg w tydzień. Tamten lek zastąpił Fluoxetinum na ból głowy, ale to nie pomogło i teraz biorę Amitryptylinum. Co mam robić? Zaczynam już panikować, bo moja obecna waga to 82 kg, a przed chorobą ważyłam 58 kilogramów. Czy to tycie to skutek uboczny Amitryptylinum? Nie chcę odstawiać Amitryptylinum, bo pomaga na mój ból, ale zależy mi też na tym, żeby więcej nie przytyć. Czy dalsze stosowanie Amitryptylinum będzie nadal powodowało tycie? Czy to normalne, że po Amitryptylinum się tyje? Jak tego uniknąć? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

Witaj
lek ten ma wiele ze skutków ubocznych, m.in. wzrost wagi - zwłaszcza w początkowej fazie,
a lek brany jest dopiero 14 dni, pewnie w niższej dawce,
proszę uzbroić się w cierpliwość, przekazać lekarzowi prowadzącemu swoje obawy i obserwacje na kolejnej wizycie kontrolnej
pozdrawiam

Witam Panią, amitriptylium vp to lek dość silnie działający na układ nerwowy, który powinien powodować zmniejszenie łaknienia a co się z tym wiąże utratę wagi. Ponieważ jednak w Pani przypadku jest odwrotnie, sugeruję zwrócić się do lekarza prowadzącego z informacją o takich ubocznych skutkach. Dodatkowo proszę dokładnie przeczytać ulotkę dotyczącą wskazań w podaniu tego typu leku.
Życzę zdrowia
Beyer-WYgońska