Amniopunkcja i wymaz z pochwy a podejrzenie sączenia wód płodowych

Witam tydz temu miałam amniopunkcje w sobotę trafiłam do szpitala z podejrzeniem saczenia wód płodowych. Zrobiono mi wymaz z pochwy wyszło lactobacilius species ( ) co to oznacza bo lekarz za dużo mi nie powiedział, dostaje również duphaston dopochwowo i po pierwszej dawce mnie piecze i szczypie. Czy to skutki uboczne przy ph 7.0 (wczoraj takie wyszło)

Lek. Katarzyna Szymczak

Lactobacillus to pałeczki kwasu mlekowego, które normalnie wystepuja w pochwie, są flora fizjologiczna, bardzo pożądana.
Pozdrawiam