Anemia przy próbie oddania krwi a konieczność udania się do lekarza

Przy próbie oddania krwi,wyszło,że mam anemie,hemoglobina poniżej 11.Lekarz nie zlecił dalszych badań,zalecił jedynie dietę. Czy powinnam udac się do lekarza?Jestem ciągle zmęczona,od kilku lat pocę sie bez przerwy,mam trudności z nauką,których do tej pory niemiałam,często boli mnie głowa.Zażywam chela ferr forte ponieważ nie przepadam za mięsem. Martwi mnie ta anemia,bo 3 miesiące temu oddawałam krew i wyniki były dobre. Mam duzy apetyt,a pomimo tego znajomi twierdzą, że dużo schudłam ostatnio.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecam udać się do lekarza i wykonać morfologię krwi z rozmazem oraz gospodarkę żelazową i wit B12 i kwas foliowy. Pozdrawiam