Nieprzyswajanie żelaza a anemia

mam anemie zaczęłam przyjmować żelazo, które jest nie przyswajalne dla mojego organizmu. Pojawiły się silne bóle brzucha wymioty biegunka od trzech dni nie mogę dojść do siebie. Co mam robić czuje się strasznie osłabiona i nic nie jem

Dzień dobry,
Szkoda że nie podała Pan informacji jaki preparat przyjmuje oraz w jaki sposób.
Witamina C zwiększa przyswajalność żelaza, dlatego też zawsze należy te dwa związki przyjmować razem. W anemii przyjmuje się także witaminę B12, kwas foliowy i witaminę B6.

Preparat Chela Ferr Forte - zawiera wszystkie te związki, a chelat dodatkowo zwiększa biodostępność. Co więcej ten preparat należy popijać wodą podczas posiłku.
Sam preparat żelaza np. Hemofer, Ascofer należy popijać sokiem pomarańczowym lub rozpuszczoną witaminą C 1000 mg.