Anemia z niedoboru żelaza a torbiele jajników

Witam.Wczoraj odebralam wyniki badan. TSH w normie,CRP okey,MOCZ okey, ale zelazo 39 a norma 65-175.Lekarz rodzinny stwierdzil Anemie z niedoboru zelaza.Czy anemia jest grozna.?Dlugo sie ja leczy.?Zastanawiam sie czy poinformowac o tyk moja ginekolog.Gdyz 26 lostopada zdiagnozowano u mnie torbiele obustronne jajnika i przeszlam operacje wyluszczenia.Po tym bylam krotko no hormonoterapi bo odnowila sie torbiel po miesiacu od operacji.Teraz przyjmuje jedynie Microgynon 21 i zelazo na ta anemie.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, anemię leczy sie do czasu wyrównania zapasów ustrojowych żelaza zwykle kilka miesięcy. Powinna Pani poinformować ginekologa o swoim stanie zdrowia, ale choroby moga byc powiązane w sytuacji, gdy torbiel powoduje krwawienie. Pozdrawiam