Angiopatia naczyniowa w wyniku badania dna oka

Witam! Mój syn 30 lat leżał w szpitalu z powodu skoków ciśnienia i zawrotów głowy.W badaniu dna oka stwierdzono cechy angiopatii naczyniowej I stopnia.Zalecono lek Tritace 5 mg.Czy to poważne schorzenie i czy rokuje na wyleczenie? Z góry dziękuję za odpowiedz

Witam.
Obraz angiopatii widoczny badaniem dna oka świadczy o nadciśnieniu tętniczym i jest to wskazówka dla lekarza internisty o dalszym leczeniu nadciśnienia tętniczego.
Pozdrawiam