Antybiotyki na trądzik na bazie wit. A

Uczulenia | Dermatologia. Antybiotyki na trądzik na bazie wit. A takie jak Curacne, czy Axotret (oba to Isotretinoinum) działają na mnie inwazyjnie (dreszcze, gorączka, utr. równowagi, kamień w głowie, gorąca głowa, zimne kończyny, zawroty). Ból głowy i długo utrz. się suchość w jamie ustnej powoduje też inny lek z pochodną wit. A - octanem retinylu. Podejrzewam uczulenie na pochodne wit. A. Jak mogę to lepiej zweryfikować?

Aleksander Ropielewski

Wykonując testy prowokacyjne. W tym celu należy zgłosić się do alergologa. Innym pytaniem jest sensowność wykonywania testu w sytuacji gdy w sposó oczywisty wiąże Pan alergię z witaminą A.