Bezskuteczna walka z trądzikiem od 5. lat a stosowanie leku Axotret

Witam. walczę z trądzikiem od około 5 lat. Stosowałam już wszystko. Witaminowe kuracje, antybiotyki, Żele, Maści, kwasy... jednak efekty nie są porażające. Ostatnio dermatolog zaproponował mi Axotret, mówiąc o okropnych spustoszeniach, które powoduje ten lek w organizmie! Czy to rzeczywiście to jest jedyna skuteczna metoda, żeby pozbyć się trądziku? Czy nie istnieje zupełnie nic innego, bezpieczniejszego, by raz na zawsze wygrać walkę z trądzikiem? pozdrawiam!

Witam. Axotret to syntetyczna pochodna witaminy A powodująca zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych. Preparat jest bardzo skuteczny w leczeniu trądziku podczas jego stosowania należy jednak okresowo wykonywać badania krwi.