Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gorączka i wymioty podczas stosowania ibuprofenu

Witam, mam 20 lat Zawsze na wszelkie bóle brałam ibuprom i nic mi nie było, od jakiegoś roku jak tylko zażyję lek na bazie ibuprofenu, w nocy dostaje wysokiej gorączki, strasznych dreszczy, wymioty, ze dwa razy miałam poczucie mdlenia, rano boli mnie brzuch i mam wysoki puls, a także czuję jak wszystko się we mnie trzęsie, a także kończyny, mięśnie, i czuję że gorzej mi się oddycha, tak jak przy dużym wysiłku, jaka może być tego przyczyna
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Są to objawy bardzo niespecyficzne. Mogą wynikać z wystąpienia pewnego rodzaju tolerancji na powyższą substancję czynną. A być może wynikają z innych składników leków które mogą się różnić w różnych preparatach. Proponuję udać się do lekarza alergologa, po badaniu będzie można stwierdzić prawdopodobny mechanizm działania lub jego braku.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy