Gorączka i wymioty podczas stosowania ibuprofenu

Witam, mam 20 lat Zawsze na wszelkie bóle brałam ibuprom i nic mi nie było, od jakiegoś roku jak tylko zażyję lek na bazie ibuprofenu, w nocy dostaje wysokiej gorączki, strasznych dreszczy, wymioty, ze dwa razy miałam poczucie mdlenia, rano boli mnie brzuch i mam wysoki puls, a także czuję jak wszystko się we mnie trzęsie, a także kończyny, mięśnie, i czuję że gorzej mi się oddycha, tak jak przy dużym wysiłku, jaka może być tego przyczyna

Lek. Tomasz Budlewski

Są to objawy bardzo niespecyficzne. Mogą wynikać z wystąpienia pewnego rodzaju tolerancji na powyższą substancję czynną. A być może wynikają z innych składników leków które mogą się różnić w różnych preparatach. Proponuję udać się do lekarza alergologa, po badaniu będzie można stwierdzić prawdopodobny mechanizm działania lub jego braku.