Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Antykoncepcja a miesiączka

Pięć tygodni temu zaczęłam brać tebletki antykoncepcyjne. Biorę je bez tygodniowej przerwy, jest to już drugie opakowanie, i został mi jeszcze tydzień, później powinna nastąpić miesiączka... Natomiast krwawienie zaczęło się już teraz, w trakcie brania tabletek... Czy może być to spowodowane odchudzaniem albo jest jakiś inny powod tego? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.
Krwawienie nie wynika z odchudzania. Wynika z faktu, że nie zrobiła Pani przerwy między opakowaniami. Plamienia w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej są jednym z najczęstszych działań niepożądanych. Im więcej opakowań z rządu Pani weźmie, tym większe prawdopodobieństwo, że plamienia wystąpią. Zwłaszcza jeśli stosuje Pani ten rodzaj antykoncepcji od niedawna.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy