Czy antykoncepcja jest skuteczna?

Witam. Biorę drugie opakowanie tabletek y******** i przy pierwszym miesiączka wystąpiła tydzień przed końcem opakowania i nie była taka jak przy innej antykoncepcji która brałam, tylko takie jakby plamienie samo przez cały tydzień a teraz po skończeniu drugiego opakowania tez ta miesiączka wygląda podobnie same takie plamienie przez 5-6 dni. Martwię się czy to jest normalne czy nie mam obaw do ciąży,(jestem po cesarce i dlatego się martwię bo trzeba przerwę zrobić do zajścia w ciąże od cesarki), wcześniej brałam m********** i nie miałam takiego problemu. Proszę o jak możliwa szybką odpowiedz. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Krwawienia czy plamienia w trakcie stosowania antykoncepcji mogą wystąpić. Nie zawsze muszą też wyglądać identycznie. Jeśli chodzi o ocenę ryzyka ciąży, to nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie, gdyż nic nie napisała Pani o ewentualnych problemach z regularnym przyjmowaniem tabletek, stosowaniu innych leków itp.