Antybiotyk, antykoncepcja i plamienia. Czy mam się obawiać ciąży?

Mam na imię Marta i mam 24 lata. Na ostatniej wizycie u lekarza ginekologadostałam antybiotyk do stosowania przez 10 dni (na pewno to antybiotyk na NI). W tym czasie byłam w trakcie brania drugiego opakowania C***. Na 11 dni przed 7-dniową przerwą w braniu dostałam plamienia, które na 4 dni przed odstawieniem tabletek zamieniło się w większe krwawienie (miałam przy tym boleści brzucha i krzyża, tak jak na miesiączkę).  trakcie zażywania antybiotyku spałam z moim partnerem bez zabezpieczenia. Plamienie wystąpiło podczas brania ostatnich dwóch tabletek antybiotyku. Robiłam również dwa razy test ciążowy za pierwszym razem wynik wyszedł negatywny, a za drugim nieważny. Bardzo niepokoi drugi wynik testu oraz krwawienie. Dodam, że C*** przyjmowałam regularnie, a antybiotyk miałam po dwie tabletki na dobę (czyli co 12 godzin). Czy to krwawienie może mieć jakikolwiek związek z ciążą, czy to efekt po antybiotyku? Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niestety lek, którego nazwę Pani wymienła nie jest antybotykiem, więc przypuszczam, że jednak przyjmowała Pani coś innego. W ulotce dołączonej do antybiotyku powinna Pani znaleźć informacje o ewentualnym wpływie na antykoncepcję hormonalną.

Biorąc pod uwagę, że wystąpiło krwawienie przpuszczam, że antybotyk osłabił działanie tabletek. W tej sytuacji ciąża jest możliwa. Proponuję kontakt z Pani gineklogiem.