Plamienie przy stosowaniu tabletek - dlaczego tak się dzieje?

Witam, mam problem tego typu iż biorę tabletki regularnie już od prawie 2 lat z przerwami tygodniowymi co miesiąc, raz czy dwa razy brałam 2 miesiące pod rząd. Teraz nie chce zrobić sobie przerwy z przyczyn osobistych i już 3 dni po tym jak powinnam je odstawić dostaje plamień :( . Lekkich bo lekkich, ale dostaje. Ostatnio to samo, miesiąc temu też je miałam, byłam u lekarza i powiedział by się nie martwić, bo on nic nie widzi niepożądanego. Dodam jeszcze, że dziś rano kochałam się z chłopakiem i po około 8 godzinach dostałam to plamienie :(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Plamienia są jednymi z częściej występujących działań niepożądanych. Zdarza się, że w przypadku przyjęcia dwóch opakowań pod rząd dochodzi do wystąpienia niewielkich plamień, tak jak ma to miejsce w Pani przypadku.

Przyczyn podobnych dolegliwości jest wiele, jednakże jeżeli Pani lekarz prowadzący w trakcie badania ginekologicznego nie zauważył niczego niepokojącego to wydaje się, że wszystko przebiega prawidłowo.

Pozdrawiam