Antykoncepcja a refluks w żyle odpiszczelowej

Witam, mam stwierdzony w zyle odpiszczelowej refluks II/III stopnia, czy mogę stosować tabletki antykoncepyjne lub wkładkę hormonalną?

Przewlekłą niewydolność żylną należy leczyć. Licząc wiek, tabletki, żylaki, ma Pani już 3 czynniki ryzyka rozwoju żylnej choroby zatorowo-zakrzepowej. Radzę problem przedyskutować z gienkologiem prowadzącym.