Antykoncepcja hormonalna w zastawkowych wadach serca

Witam! Mam na imię Patrycja i mam 20 lat. Chciałabym się dowiedzieć czy bezpiecznie mogę stosować tabletki antykoncepcyjne w mojej przypadłości. Mam boreliozę, od tego zaczęły się również wady serca. Mam niedomykalność zastawki dwu-dzielnej i trój-dzielnej ok. 1/4 w każdej. Regularnie chodzę na wizyty do kardiologa. Stwierdził także niemiarowość serca. Szybko się męczę, po wbiegnięciu na 2 piętro moje serce po prostu "wysiada", nie mogę złapać tchu. Biorę magnez i leki wyrównujące pracę serca. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję, pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Schorzenia zastawek w sercu są bezwzględnym przeciwwskazaniem do używania złożonych preparatów antykoncepcyjnych, zawierających syntetyczny odpowiednik estrogenu. Może Pani przedyskutować ze Swoim lekarzem kardiologiem ewentualną możliwość stosowania antykoncepcji hormonalnej w formie preparatów jednoskładnikowych, zawierających jedynie analog progesteronu.

Pozdrawiam serdecznie!