Arytmia i stosowanie leków na nadciśnienie tętnicze u 26-latka

Witam, jestem męzczyzna mam 26 lat i od 17 roku życia zazywam tabletki na nadcicnienie tętnicze. Od około miesiaca zacząłem troche sie ruszac poza pracą np 3 razy w tygodniu rowerek bądz piłka nożna. Od ok 3 tygodni mam arytmie ok 3-5 razy podczas wysilku. Wczesniej miewałem o wiele rzadziej, natomiast teraz mam o wiele częsciej. Wysilek jaki wykonuje nie jest ani szybki ani mocne. Obecnie biore leki tj: Nedal 5mg, Tertensif Bi-Kombi10mg 2,5 mg

Aleksander Ropielewski

To czy konieczna jest modyfikacja leczenia zależy od rodzaju arytmii i objawów jej towarzyszących. Sugeruję wykonanie badanie holter EKG podczas, którego będzie Pan wykonywał wysiłek fizyczny.