Astma a palenie papierosów - jak rozstać się z nałogiem?

Mam ogromny problem. Mam silną astmę i palę papierosy, chciałabym przestać, ale każdorazowa próba rzucenia kończy się atakiem, a raz nawet karetką:(. Przy ataku, jak już mam wszystko zawalone i ciężko mi się oddycha, jak zapalę to na początku jeszcze bardziej dusi, a po chwili wszystko się odkaszlnie i atak przechodzi. Wiem że to głupie, ale już mam dosyć, lekarzowi boję się o tym powiedzieć, bo pewnie pomyśli, że jestem głupia, ale tak to u mnie działa, już mam dosyć:(. Pomocy!

ponad rok temu

Witam serdecznie.
Nie ma się czego wstydzić. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Pierwszy bardzo ważny krok już Pani zrobiła - zdecydowała Pani że pora uporać się z nałogiem. W Pani przypadku jest to tym bardziej ważne ze względu na astmę.

Jeżeli dotychczasowe próby były nieudane może warto rozważyć rzucanie nałogu z pomocą lekarza - proszę zapytać swojego lekarza rodzinnego gdzie może Pani w swoim rejonie udać się po pomoc. Lekarz po zbadaniu i przeprowadzeniu wywiadu spróbuje dobrać Pani lek ułatwiający rozstanie się z nałogiem.

Warto również poszukać pomocy u psychologa, jego wsparcie i pomoc mogą również okazać się bardzo cenne.

Proszę porozmawiać ze swoimi bliskimi o Pani zamiarach i obawach, niech Panią także wspierają dając dodatkową motywację do działania.

Pozdrawiam.