Rzucenie palenia a chęć powrotu do nałogu

Witam. Właśnie rzuciłam palenie, od 5 dni nie pale i cały czas mam ochotę się poddać i zapalić, ponieważ moja sytuacja jest nieco gorsza bo mieszkam z partnerem który pali. Już po tych 5-ciu dniach mam ochotę płakać kiedy mój chłopak pali a ja nie. Jak zwalczyć chęć zapalenia papierosa na zawsze? Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Niestety to bardzo trudne zadanie. Znacznie łatwiej będzie, jeśli namówi Pani swojego chłopaka do rezygnacji z nałogu. Proszę znaleźć w internecie materiały na temat palenia i impotencji - pierwszym objawem u wieloletnich palaczy są zaburzenia erekcji, ponieważ najwcześniej dochodzi do zmian w małych naczyniach, może to go przekona - na większość młodych mężczyzn taki argument często działa. W prezencie można kupić mu Tabex lub Desmoxan - zmniejszają ochotę na papierosa. Jeśli będzie Pani mia la sytuację kryzysową i chęć sięgnięcia po papierosa będzie duża, to proszę doraźnie przyjąć tabletkę (kapsułkę) jednego z tych preparatów. Sprawdzonej i w 100% skutecznej recepty na zwalczenie chęci na zapalenie "na zawsze" u byłych palaczy niestety nie ma. Ważna jest silna wola.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz