Jak nakłonić bliską osobę do rzucenia papierosów?

Moja mama pali papierosy za kazdym razem gdy jej mowie zeby rzucila to mowi ze rzuci i nic wiecej jaka jest metoda lub lekarstwo zeby zastosowac a jednoczesnie zeby mama nie wiedziala o tym prosze o porade

Dzień dobry,

tak jak w każdym uzależnieniu nie rzuci Pani palenia za kogoś i nie spowoduje zaprzestania palenia jeśli dana osoba tego nie chce. Obecnie istnieją jednak leki znacznie ułatwiające walkę z uzależnieniem od nikotyny. Mam na myśli Desmoxan i Tabex. To te same leki tylko Desmoxan jest tańszy. W znacznym stopnie ułatwiają rzucenie palenia redukując głóg fizyczny. Jeśli uda się namówić Pani mamę na ich spróbowanie, być może uda jej się w ten sposób rzucić palenie.

Dzień dobry!

Niestety, kluczowe w rzucaniu palenia (czy każdego innego nawyku) jest własna motywacja i wytrwałość samego rzucającego. Nie jest możliwe przejście przez ten proces bez wiedzy i czynnego udziału, wysiłku świadomie wkładanego przez Pana mamę.
Oczywiście, może Pan podarować mamie w prezencie ogólnodostępne środki, których zadaniem jest wsparcie w walce z uzależnieniem. Będzie to jednak raczej symbol, oznaka Pana zaangażowania i podsunięcie konkretnego sposobu rozwiązania. Używanie tych środków, a także (przede wszystkim) świadome staranie się ograniczania lub całkowitej rezygnacji z papierosów - nadal będzie zależał od Pana mamy.

Pozdrawiam!