Dzień dobry!

Pierwszy okres po rezygnacji z palenia może nieść nieprzyjemności, przede wszystkim emocjonalnie z utraty utrwalonego nawyku, poczucie braku.
Z punktu widzenia zdrowotnego rzucenie palenia zawsze ma jednak przede wszystkim mnóstwo korzyści - dla których warto przetrwać ten trudny czas.
Pierwsze korzyści pojawiają się już po kilku-kilkunastu godzinach bez papierosa, a następnie rosną z dnia na dzień, tygodnia na tydzień, miesiąca na miesiąc, roku na rok.

Jeśli ma Pani wątpliwości, co do swojego stanu zdrowia, zawsze można osobiście skonsultować się z lekarzem, przeprowadzić ogólne badania diagnostyczne i wspólnie omówić rzucenie palenia.

Pozdrawiam!

0

Jeżeli Pani pyta o przeciwwskazania, to takich nie ma. Jeżeli natomiast ma Pani na myśli to,czy jest to możliwe, to zależy to od różnych czynników m.in. motywacji do zaprzestania palenia, Pani sytuacji (np. stresów, jakie Pani doświadcza ), Pani sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Dlatego podejmując taką decyzję ,warto skorzystać ze wsparcia i pomocy psychologa bądź terapeuty uzależnień, który zajmuje się także pomocą osobom rzucający palenie.

0

Oczywiście jak najbardziej, jest to całkowicie bezpieczne dla organizmu. Mogą na początku pojawić się różne mało przyjemne objawy: nadmierne zdenerwowanie, wzmożona chęć spożywania posiłków itp, nie ma natomiast zagrożenia zdrowia ani życia. Powodzenia

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty