Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak się zmusić do rzucenia palenia?

witam. musze przestac palic ze wzgledow zdrowotnych tylko ze osobiscie nie czuje takiej potrzeby, czy pomoga mi w tym jakies leki czy tylko silna wola..
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Palenie papierosów w ciąży jedną z przyczyn ADHD

Witam,istnieją też formy terapii antynikotynowej,na które może Pani się zapisać.Silna wola to nie wszystko skoro nie ma równie ważnej motywacji i narzędzi do jej wcielenia.
Pozdrawiam izachęcam.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Warto zasięgnąć opinii internisty co do leków. Silna wola będzie oczywiście niezbędna. Może Pani próbować metodę małych kroków. Na początku pisać przez kilka dni np 3 dni ile Pani wypala, notować kiedy w jakich sytuacjach najchętniej. Potem spisac listę takich sytuacji w których Pani pali najchętniej i eliminować po kolei od najłatwiejszej. Czyli jeśli np. po kawie lubi Pani zapalić, ale nie musi to niech to będzie pierwszy wyeliminowany papieros. W tym czasie do kawy warto sobie wziąść krzyżówkę czy cokolwiek innego co Pani lubi i co odwróci Pani uwagę od papierosa. Codziennie eliminować jeden papieros.
Życzę powodzenia i wytrwałości.

0

Witam Panią. To trochę zaskakujące, że powody zdrowotne nie potrafią zmotywować Panią do kroków w kierunku rozstania z paleniem papierosów. Proszę skierować się do specjalisty terapii uzależnień. Z pewnością może on być pomocny by znalazła Pani w sobie motywację do rzucenia palenia. Na koniec dodam, że pomocne będzie jeśli "muszę" zamieni Pani na "chcę". Pozdrawiam Panią

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy