Zaburzenia lękowe i natrętne myśli a palenie papierosów

witam mam zaburzenia lekowe z udzialem natretnych mysli przy czym pojawiajacy sie lek , biore setaloft 50 mg ponoc ma on mi pomoc i nie blokowac codziennego zycia czy w takim razie moge palic papierosy? znaczy sei ja i tak 2 ,3 na dzien pale . oczywiscie alkohol odpada . ale chodzi mi o papierosy prosze o odpowiedz.

Mgr Adam Horak Psycholog

Myślę, że skoro cierpi Pani na zaburzenia lękowe z udziałem natrętnych myśli i bierze Pani leki na taka dolegliwość to chce Pani owych lęków się pozbyć. Owszem papierosy inne używki lęk uśmierzają, ale prowadzą do szkodliwego nałogu. I tak z jednego problemu - natrętnych myśli mamy dwa problemy : natrętne myśli i groźne dla zdrowia uzależnienie od nikotyny. Wydaje mi się, że podjęcie terapii setaloftem jest dobrym momentem, żeby odstawić papierosy. Proszę zatem spróbować zażywać leki w tych momentach, kiedy ma Pani silną ochotę zapalić papierosa. Taka terapia może wymagać zmiany dawkowania leków, co powinna Pani wcześniej skonsultować z lekarzem.

Witam,
Potrzebny jest Pani kontakt z drugą osobą,ponieważ przeżywa Pani lęki.Gdy zacznie Pani palić,być może papieros będzie zastępował żywego człowieka obok.Na tym bazuje uzależnienie.Czy warto?Zachęcam,by zaryzykowała pani ten pierwszy sposób -zapidsała się na wizytę u specjalisty i przekazała mu swoje lęki.Papieros ich nie zrozumie.
Pozdrawiam serdecznie