Jak leczyć stany lękowe i natrętne myśli?

Witam mam pytanie o moje zdrowie psychiczne.Mam 37lat i odkąd pamiętam jestem cholerykiem często wpadam w złość.Byłam pełna energii i życia zawsze z uśmiechem a teraz czuje sie jakbym złamała się w pół .Wiem że niepowinnam tego pisać ale lepiej byłoby nie żyć.Od jakiegoś czasu (1-1,5roku) mam napady lekowe .Od 3 miesięcy mam napady lękowe takie że boje sie z domu wychodzić,boję ,ogarnia mnie OGROMNY lęk który mnie wykańcza czuję się jakby mnie coś przejechało ,potem natrętne myśli ,jak jestem w sklepie pełnym ludzi czuje sie nieswojo i mam ochotę uciec.Po tych atakach boli mnie głowa górna część głowy jakby paraliżujace coś i po chwili mija.W czasie ataków oblewa mnie pot i czuję sie jakbym miała zemdleć . Byłam u lekarza psychiatry i przepisał NEXPRAM 10mg (czytałam na ulotce że przez pierwsze dni może być dziwnie o myślach samobójczych-takie tez mi sie przewijają ale to bardziej strach przed nimi -dużo ludzi w mojej okolicy popełniło samobójstwo ) i cloranxen.Czy uważa Pan(i) że mi to przejdzie?Kiedykolwiek??? wiem że leczenie takie trwa bardzo długo.Czy przyda mi sie spotkanie z psychologiem żeby odrzucić natrętne myśli ? Moje mysli to że zrobie coś komuś ,za chwilę że umre ,że zemdleję ) Od miesiąca pracuję i boję sie takich stanów już na zapas .Poszłam do pracy żeby walczyć z natretnymi myślami,ale to i tak wraca. Proszę mi coś polecić jak walczyć ?Czy depresja jest dziedziczna i choroby psychiczne?Wiem że to brzmi dziwnie co piszę zresztą półtora roku nie uwierzyłabym że coś takiego mi sie przytrafi:( Nawet jakby ktos mi opowiadał taki stan to wysłuchałabym ale nie uwierzyłabym. Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam Panią,
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą zaburzeniom
obsesyjno-kompulsyjnym.
Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń lękowych,
tzw. „błędnego koła”.
Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone
są bardzo wysokim poziomem lęku.
„Błędne koło nerwicowe” polega na między innymi na tym ,
że objawy, takie jak lęk czy przymus wykonania czegoś lub unikania
jakiegoś zagrożenia, są nieustanie podtrzymywane, bowiem próby
zaniechania tego rodzą jeszcze bardziej przeraźliwy lęk.
Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne nie tylko komplikują
i dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie
niepewności i zagubienia, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk, rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, nieumiejętność odpoczywania.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani natrętnych
myśli
budzących lęk i przerażenie, dotrzeć do źródła Pani dysfunkcyjnych
wzorów postępowania i myślenia i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
która naprowadza na zmianę powstałych uwarunkowań,
w wyniku czego zostanie wypracowane właściwe reagowanie
i zachowanie, a Pani odzyska spokój, równowagę wewnętrzną
i umiejętność konstruktywnego kontrolowania własnego życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl