Jak poradzić sobie z takimi natrętnymi myślami?

Jak sobie poradzić z natrętnymi myślami i przymusami pewnych czynności z którymi wstyd mi żyć od 5 lat codziennie setki razy w ciągu dnia sprawdzam puls palcem i rękę na serce jak bije męczy mnie to i te ciągle jedzenie włosów jak tego nie zrobię mam ochotę siebie za to ukarać nienawidzę siebie strasznie przez to wszystko ☹️ każdy dzień jest dla mnie dramatem wstyd mi przed kimś jak mam np włosy w buzi kręcę je cały czas w ręku łapie się za serce mój psychiatra jest zdziwiony że żaden lek nawet silny mniw nie ucisza jestem ciągłą pobudzona wystraszona i ten niepokój odkąd wstanę boję się być sama bez mamy jak już jej nie ma płacze drapie się do krwi czuje się jak śmieć dosłowny przez to jak wyglądam i jak się zachowuje...ludzie naprawdę co ja mam robić terapia nie pomaga psychiatrzy ciągle ich zmieniam robią ze mnie mysz doświadczalna psychiatryk mi nie pomógł 4 razy byłam i były gorzej...i te uczucie że się udusze własną ślina już serce stanie i tak dzień w dzień czuje że straciłam wiarę w cokolwiek ....na codzien staram się wychodzić z domu ale co z tego to wszystko mnie niszczy nic nie cieszy ciągle płacze i się dobijam myśli to mam co by tu sobie zrobić co będę jak umrze jak wiem że mama gdzieś jedzie na noc do chłopaka to odrazu myśli a jak umrę i jej nie zobacze już......nienawidzę się totalnie czuje się jak gówno i z wyglądu i z zachowania i z tego że nawet nie mam znajomych i tak uprzykrzam mamie życie ta choroba.....ciągle wymyślam choroby

Witam Panią,

Opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia

obsesyjno-kompulsyjne.

Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń lękowych,

tzw. „błędnego koła”.

Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone są

bardzo wysokim poziomem lęku.

„Błędne koło nerwicowe” polega na między innymi na tym ,

że objawy, takie jak lęk czy przymus wykonania czegoś lub unikania

jakiegoś zagrożenia, są nieustanie podtrzymywane, bowiem próby

zaniechania tego rodzą jeszcze bardziej przeraźliwy lęk.

Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani natrętnych

myśli budzących lęk i przerażenie, dotrzeć do źródła Pani dysfunkcyjnych

wzorów postępowania i myślenia i na tej podstawie opracować właściwą

metodę terapii.

Dlatego zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii,

która naprowadza na zmianę powstałych uwarunkowań, w wyniku

czego zostanie wypracowane właściwe reagowanie i zachowanie,

a Pani odzyska spokój, równowagę wewnętrzną, radość życia

i umiejętność konstruktywnego kontrolowania własnego życia .

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/