Jak leczyć zaburzenia lękowe i natrętne myśli?

Witam. Mam zaburzenia lękowe i natrętne myśli. Boję się depresji. Nachodzą mnie myśli że wpadnę w depresję. Boję się tego bo depresja doprowadza do samobójstw a ja nie chcę nawet o tym myśleć a im bardziej o tym nie chce myśleć tym bardziej moje myśli mnie pchają w tym kierunku. Tkwie w okropnym strachu. Chcę sie leczyć ale na ulotkach od antydepresantów jest napisane że u młodych ludzi stosowanie tych leków wywołuje myśli samobójcze a ja tego bardzo nie chce. Czy można tego jakoś uniknąć?

Witam. Leczenie zaburzeń lękowych i nerwicowych może odbywać się na drodze psychoterapii, nie w każdym wypadku konieczne jest włączanie leków. Proszę udać się na konsultację do psychologa klinicznego - psychoterapeuty,zaproponuje najbardziej odpowiednie w Pani wypadku postępowanie, być może uda się obejść bez leków, skoro się ich Pani boi.Pozdrawiam

Witam, czy korzystała już Pani z pomocy lekarza psychiatry lub psychologa? Proponuję wizytę u psychologa, ponieważ potrzebna jest dłuższa rozmowa, aby zastanowić się nad dalszą formą pomocy. W sytuacji zaburzeń lękowych, kompulsywnych najbardziej skuteczna jest terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Na ulotkach leków opisane są wszystkie możliwe skutki uboczne, natomiast nie muszą one wystąpić. Pozdrawiam serdecznie

Pani sposób myślenia został uporządkowany przez Pani podświadomość, a
Pani sposób myślenia został uporządkowany przez Pani podświadomość. Pani podświadomość rządzi tym co Pani myśli, jak się Pani czuje i co Pani robi. Na szczęście może Pani przejąć odpowiedzialność za swoje życie i nauczyć swoją podświadomość nowych sposobów myślenia. Czy jest Pani na to gotowa? Jeśli tak, proszę poszukać dobrego psychologa w Pani miejscu zamieszkania i rozpocząć proces psychoterapii - można sobie z tym poradzić :)

Życzę powodzenia!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam
Zaburzenia lękowe i natręctwa myślowe
nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia,
hamują aktywność społeczną i utrudniają
normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy
rozdrażnienie, napięcie psychiczne,
nieumiejętność odpoczywania.
Natrętne myśli jeszcze bardziej wzmagają Pani
napięcie, niepokój, lęki i cierpienie.
Nieleczona nerwica lękowa cały czas postępuje
i prowadzi do nasilania się objawów lękowych
oraz pogarszania się stanu zdrowia psychicznego.
Wiem, że stany lękowe, które Pani przeżywa
są bardzo trudne do zniesienia, ale żeby móc Pani
pomóc, trzeba poznać dokładnie ich naturę,
dotrzeć do ich źródła.
Dlatego zachęcam Panią do psychoterapii, która jest
bezpiecznym i najskuteczniejszym sposobem
dotarcia do przyczyny lęków i znalezienia właściwego
rozwiązania problemu .
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie