Astmatyczka czynnie uprawiająca crossfit

Witam, jestem astmatyczką czynnie uprawiającą crossfit - dość intensywny sport. Biorę leki, posilkuje się w trakcie teningu Ventolinem. Mój problem polega na tym, że już od rozgrzewki zaczynam ziewac i dość często łomocze mi serce. W ciągu dnia zdarzają się uczucia zwalniania lub panicznego lomotania serca. Czy powinnam udać się do kardiologa?

Dzień dobry,

jeżeli problemy z sercem ( zwalnianie czy przyśpieszanie akcji serca) pojawiają się w ciągu dnia i/lub nasilają podczas aktywności fizycznej to należy zgłosić się wstępnie do poradni rodzinnej w celu wykonania badania EKG i wykonania wywiadu z lekarzem rodzinnym. Na podstawie wyników (może zlecić również badania krwi) podejmie decyzję o ewentualnym dalszym postępowaniu leczniczym.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga