Atak drgawek, napiętego ciała i uczucie bycia poza ciałem podczas snu

Dwa razy dostalem silnego ataku w srodku nocy. Wybudzony ze snu mialem bardzo plytki i szybki oddech,cale cialo napięte i drgawki, oczy otwarte tak jakby wpatrzone w jeden punkt; wydaje dziwny harczący odglos,jakby z klatki piersiowej.Jestem swiadomy ale mam wrazenie bycia poza cialem, i jakbym to nie ja wydawal ten odglos.Podczas gdy partnerka mowila do mnie uspokoilem sie, oddech sie wyrównał jednak jeszcze przez parę minut niemogłem powiedzieć słowa.Co to może być i z kim się konsultowac?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Pana objawy mogą mieć podłoże somatyczne jak i psychogenne. Teoretycznie może być to bowiem wynik schorzeń neurologicznych, aczkolwiek znacznie bardziej prawdopodobne jest, iż była to forma koszmaru sennego. Gdyby takie objawy się powtarzały sugeruję konsultację z lekarzem.