Atak u dziecka i wysoki poziom glukozy na czczo

Moja 11-letnia córka nad ranem w wigilię doznała ataku, wygięte ciało, charczenie, bezdech, ślina i brak świadomości. Jak wrócił oddech, była wiotka, nie reagowała. Po jakimś czasie zaczęła kontaktować, choć była splątana. Pogotowie zabrało ją na oddział, zrobiono podst badania i poproszono, byśmy ją wypisali na własne żądanie ze względu na święta. W styczniu ma wrócić na oddział, by zrobić badanie eeg. Odebrałam wypis i zdziwiły mnie wyniki badań- glukoza na czczo 124 mg. Czy to może padaczka?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, może to być padaczka lub inny stan patologiczny w obrębie układu nerwowego. Poziom glukozy jednakże nie ma akurat znaczenia. Był on oznaczony bo często takie objawy moga byc wynikiem niskiego lub bardzo wysokiego poziomu glikemii. Pozdrawiam