Ataki duszności, zaburzenia oddychania

Witam, Mam ostatnio ataki dusznosci,bardzo plytki oddech jako ze nie moge nabrac powietrza do calych pluc.Pojawia sie to nawet przy kilku szybszych krokach.Dzisiaj nawet obudzilem sie o 5 rano gdyz nie moglem dobrze odetchnac.Oddech jest plytki i slychac ciche jakby zgrzytanie z mojego gardla.mam 45 lat biore Aleric od lat na moje alergie.Pojawia sie tez bol pod prawa lopatka od czasu gdy mam nadcisnienie czyli ok 10 lat.ostatnio w domu mamy kotka i moze to ma jakis wplyw na pogorszenie.Pomocy

Witam serdecznie,

Najlepiej skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który zleci odpowiednie badania. Bez wyników ciężko określić przyczynę problemu. Pisze Pan iż od czasu kiedy ma kota objawy się nasilają- być może cierpi pan na alergie na sierść. Proszę udać się do lekarza i wspomnieć o podejrzeniu alergii i opisać dokładnie problemy.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk