Nękające ataki duszności i zaburzenia oddychania

Witam! Moim problemem są:nękające mnie ataki duszności (mam wrażenie, że nie mogę złapać pełnego oddchu, gdy trochę się opanuję i oddycham spokojnie i przestaje o tym myśleć, jest lepiej- miałam tak chyba os zawsze, ale ostatnimi czasy są to częste ataki, trwające nawet do 1 h) bóle brzucha(żołądek, ból promieniuje do pleców), częste problemy z układem pokarmowym, nagły (nieuzasadniony) stres, niekontrolowane napady płaczu(w nieodpowiednich momentach), obawa przed zranieniem przez bliską osobę.

Mgr Anna Kubis Psycholog, Warszawa

Witam,
nasz organizm często kumuluje różnorakie negatywne emocje, które się w nas kłębią. Wnoszę z Pani opisu, że z podobną sytuacją ma Pani obecnie do czynienia. Sugeruje to szczególnie odwołanie do płaczliwości i przeżywanych przez Panią obaw. Sądzę, że mogłaby Pani skorzystać na konsultacji z psychologiem. Zachęcam zatem do odbycia z nim szczerej rozmowy, która może pomóc uwolnić się od przykrych symptomów. Pozdrawiam!