Ataki lęku połączane z trudnością z oddychaniem

Mam 20 lat prowadzę trudne życie mam dziecko , chłopaka który nie pracuje , więc ja muszę zarabiać na rodzinę. Wszystko zaczeło się od odwiedzin pań , które ciągle umaralniają mnie jak wychowywać dziecko , dostosowałam się do ich potrzeb , ale było im za mało . Ostatnio ciągle straszą że zabiorą mi dziecko , gdy tylko to słyszę wpadam w szał ciągle płaczę mam trudności z oddychaniem i chciałabym się zabić . Czy to może być depresja lękowa? jak ją leczyć ? jakie są tego przyczyny i objawy?

Magdalena Mroczek

NAjlepiej jest zgłosić się do psychiatry, który oceni Pani stan i zleci leczenie farmakologiczne. Trudno jest określić przyczynę powstania depresji:istnieje kilka koncepcji wyjaśniających ten stan. Do podstawowych objawów należą: obniżenie nastroju utrata zainteresowań i brak umiejętności cieszenia się, mniejsza energia lub wytrzymałość na zmęczenie,trudności w skupieniu uwagi,obniżenie samooceny,odczuwanie winy, czucie się bezwartościowym, pesymistyczne postrzeganie przyszłych wydarzeń, myśli bądź zachowania suicydalne lub zachowania autoagresywne,problemy ze snem oraz zmniejszenie apetytu.

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Rozumiem, że jest Pani w trudnej sytuacji życiowej oraz jak się domyślam również w sytuacji konfliktu. Zdecydowanie nie sprzyja to dobremu samopoczuciu. Stąd pewnie pogorszenie Pani stanu psychicznego. Warto poszukać wsparcia w Poradniach Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych lub psychiatry i psychologa prywatnie.

Pozdrawiam.