Axotret a ropne wypryski

Isotretinoinum - Axotret Witam, przychodzę do was z pytaniem odnośnie leku Axotret i mu podobnych. Otóż w poniedziałek po wizycie u dermatologa i wypisaniu mi dawki 30 mg tego leku przyjąłem go pierwszy raz, tak samo wczoraj i tak samo dziś. W poniedziałek miałem kilka pomniejszych wyprysków na twarzy i 1 ropny. Dziś miałem ponad 5 wyprysków samych ropnych. Spodziewałem się wysypu ale czy to nie za szybko? Nie wiem czy to reakcja alergiczna czy naturalna kolej rzeczy.. jeśli ktoś miał coś

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że powinien skontaktować się z lekarzem przepisującym powyższą terapię. Bez znajomości dotychczasowych zmian nie można się wypowiedzieć