Badania hormonalne w czasie okresu

Witam, mam pytanie na temat badań hormonalnych w szpitalu. Dostałam na nie skierowanie, z powodu bardzo nieregularnych miesiączek, czytałam że nie można robić tych badań w czasie okresu . Czy to prawda? Bo obawiam się ze miesiączka może mi wypaść w czasie pobytu w szpitalu ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przeciwwskazanie może dotyczyć konkretnych badań i w tym celu należy przede wszystkim skontaktować się z lekarzem kierującym. Interpretacja podstawowych badań zależy od fazy cyklu miesiączkowego, ale sama miesiączka nie jest przeciwwskazaniem to ich wykonania - normy są po prostu różne dla różnych faz cyklu.