Badania krwi i diagnostyka w kierunku Cushinga

Jestem diag. w kierunku cushinga, dostałam wyniki i nie wiem co mysleć.kortyzol jest w normie, a ja mam czerwone rozstępy,pojawiły sie nagle, garb z tłuszczu i obwisły brzuch, moje wyniki: Test ob. glukozą (75 g) Gluk na czczo101,00 mg/dl Gluk po 1 g 155,50 mg/d Gluk po 2 g.112,04 mg/dl TSH 4,030µIU/ml Kortyzol 8:00 15,12µg/dl kor 18:00 11 Kor w DZM 85,80µg/24 h 36,00 Insulina po ob. (75 g gluk.) In przed ob. 18,2 µIU/ml 2,6 In po ob. 1. 94,7 µIU/ml In po ob. 2. 52,6 µIU/ml

Witam,

Powinna Pani wykonać test hamowania z 1 mg Dexametazonu. Tabletkę należy przyjąć o godz. 23:00 i w następnym dniu oznaczyć o godz. 8:00 stężenie kortyzolu. Prawidłowy wynik to < 1,8 ug/dl lub < 50 nmol/l/ Jeśli stężenie kortyzolu będzie wyższe, to należy wykonać dalsze badania w kierunku diagnostyki zesp. Cushinga. Proszę równiez oznaczyć poranne stęż. ACTH we krwi.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz