Badanie po obciążeniu 75 g glukozy

Proszę o interpretację wyników po obciążeniu 75 g glukozy. Od dłuższego czasu borykam się z nerwowością i nadmiernym poceniem się. Glukoza na czczo: 78,30 mg/dl (70,0-99,0) Glukoza po 1 godz.: 172,6 mg/dl Glukoza po 2 godz.: 123,1 mg/dl Insulina na czczo: 5,8 µIU/ml (2,6-24,9) insulina po 1 godz.: 89,0 µIU/ml Insulina po 2 godz.: 53,6 µIU/ml C-peptyd: 1,19 ng/ml (0,90-7,10) Hemoglobina glikowana: 5,3% (4,8-5,9) Kortyzol rano: 22,52 µg/dl (6,2 - 19,4) Prolaktyna rano: 14,49 ng/m

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki wskazują na nieprawidłową glikemię na czczo oraz na podwyższone wartości kortyzolu. Prolaktyna bez podania norm nie można się wypowiedzieć. Konieczna jest dalsza diagnostyka podwyższonego kortyzolu. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badania lub do lekarza rodzinnego,. Po wstępnym badaniu lekarz zdecyduje o konieczności udania się do lekarza endokrynologa.