Badania na potwierdzenie egzemy u dziecka

Pomocy, czytam na ten temat ale samo słowo egzema mnie przeraża... Mieszkam w Berlinie i tu lek.pediatrzy SA... Dzieci maja powarzne choroby a oni nic nie przepisują aby pomoc...czy leki na egzeme SA bez recepty??? Na pewno nie, a jakie badania należy zrobić aby potwierdzić tę chorobę??? Proszę o ODP. Może być nawet cos więcej niż moje pytania.

Aleksander Ropielewski

Po pierwsze należy ustalić jaka jest przyczyna egzemy (bez oceny zmian skórnych i przeprowadzenia wywiadu nie jestem w stanie tego ocenić) i odnośnie do tego podjąć leczenie. Jeżeli przyczyną jest atopowe zapalenie skóry (AZS) lub alergia skórna konieczne jest ustalenie czynnika wywołującego (testy skórne), ponieważ unikanie czynnika wywołującego jest podstawą leczenia.