Badania na wykrycie problemów z trzustką
witam,mam pytanie ;w jakim badaniu wychodza problemy z trzustka ,wiem że usg brzucha ale czy z krwi jest jakieś badanie ,albo czy sa objawy które świadczą o problemach z trzustka

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Witam serdecznie,
przy podejrzeniu ostrego zapalenia trzustki wykonuje się badanie poziomu amylazy lub lipazy we krwi.
Pozdrawiam.