Badania neurologiczne a zaburzenia nerwicowe

Proszę o informację, czy jeżeli byłam neurologicznie badana przez 5 neurologów, którzy po zbadaniu odruchów nic nie podejrzewali w kierunku SM ,a moje objawy potraktowali jako zabrzenia nerwicowe i miałam również badanie płynu mózgowo-rdzeniowego w kierunku SM- wynik jest ok. Czy moje dalsze zamartwianie się tą chorobą jest podstawne, czy może rzeczywiście objawy są na tle lękowym tj. nerwicowe i powinnam się uspokoić. Dziękuje za udzielenie informacji . Edyta.

Jeśli badania medyczne nie wskazują na nieprawidłowości, wówczas przyczyn szuka się w psychice. Jeśli to Panią uspakaja, że przyczyna prawdopodobnie leży w Pani psychice, to dobrze. Niestety jednak w większości przypadków to nie pomaga. Nad lękiem trudno zapanować stwierdzeniem "uspokój się". Jeśli objawy będą się utrzymywać, radziłabym podjąć terapię.