Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania neurologiczne a zaburzenia nerwicowe

Proszę o informację, czy jeżeli byłam neurologicznie badana przez 5 neurologów, którzy po zbadaniu odruchów nic nie podejrzewali w kierunku SM ,a moje objawy potraktowali jako zabrzenia nerwicowe i miałam również badanie płynu mózgowo-rdzeniowego w kierunku SM- wynik jest ok. Czy moje dalsze zamartwianie się tą chorobą jest podstawne, czy może rzeczywiście objawy są na tle lękowym tj. nerwicowe i powinnam się uspokoić. Dziękuje za udzielenie informacji . Edyta.
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Jeśli badania medyczne nie wskazują na nieprawidłowości, wówczas przyczyn szuka się w psychice. Jeśli to Panią uspakaja, że przyczyna prawdopodobnie leży w Pani psychice, to dobrze. Niestety jednak w większości przypadków to nie pomaga. Nad lękiem trudno zapanować stwierdzeniem "uspokój się". Jeśli objawy będą się utrzymywać, radziłabym podjąć terapię.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy