Badanie płynu mózgowo-rdzeniowego pod kątem SM

Witam! Miałem przeprowadzone badanie płynu mózgowo-rdzeniowego pod kątem sm. Mam pytanie o parametr: "igg synteza miejscowa wg Reibera - wynik: 0.06, norma: <0.01". Co oznacza ten parametr? Dodam, że indeks igg otrzymałem 0,69 - czyli mieszczący się w normie

Na temat wyniku proszę porozmawiać z lekarzem diagnozującym w kierunku SM.
Rozpoznanie SM ma ściśle określone kryteria, i stawia się je na podstawie objawów klinicznych, badania pacjenta, wyniku badania MRI a czasami innych badań np. badania płynu mózgowo-rdzeniowego.
Pojedynczy wynik badania płynu nic nie mówi.