Badania okulistyczne u osoby noszącej szkła kontaktowe

Witam, interesuje mnie jakie badania przeprowadza lekarz okulista u pacjenta, który nosi już soczewki kontaktowe ponad 2 lata. W ubiegłym roku byłam u okulistki, która chciała zbadać mi wnętrze powiek górnych. Wzięła swojego kciuka i z całej siły ściskając za rzęsy odchyliła górna powiekę. Miałam wrażenie, że pozbyła się moich wszystkich rzęs. Bardzo nieprzyjemne doświadczenie. Wiem, że to dla mojego zdrowia. Jak mogłabym uprzedzić o swojej wrażliwości lekarza okulistę następnym razem? Wypada?

Witam. Wypada powiedziec że boi sie Pani odwracania powiek. Badanie takie jest konieczne,jest to podstawowe badanie załamków spojówki tarczki górnej i dolnej wg. skali Efrona.Pozdrawiam