Badania po obciążeniu 75 gr. glukozy

Proszę o interpretację wyników badania po obciążeniu 75 gr glukozy. Insulina na czczo 9,74 uU/ml po 60 minutach 83,33 uU/ml po 120 minutach 29,99 uU/ml Czy moje wyniki wskazują na insulinooporność? Jeśli tak, w jak dyżym stopniu? Jakie są normy prawidłowe w teście obciążenia glukozą? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jakie były jednocześnie wartości glikemii a to jest potrzebne do oceny insulinooporności. Właściwą metodą jej oceny jest badanie klamry metabolicznej. Na podstawie podanych wyników raczej nie ma Pani insuliooporności.