Badania po operacji przetoki pochwowo-odbytniczej

Moja mama 2 m-ce temu miała operowaną przetokę pochwowo-odbytniczą, z wszystkich wycinków jelit i innych próbek w badaniu histopatologicznym wykazało przewlekły zaostrzony stan zapalny i owrzodzenie z ziarniną, została wyłoniona stomia. Teraz po upływie tych 2 m-c mama musi znowu iść do szpitala na dalsze badania. Chciałbym się dowiedzieć czy to będą jakieś kontrolne badania czy może być to coś poważniejszego? Bardzo proszę o odpowiedź

Leczenie przetok pochwowo-odbytniczych jest skomplikowane i dużym stopniu zależy od etiologii ( przyczyny) przetoki.
Wytworzenie stomii jest ostatecznością, i prawdę powiedziawszy zabiegiem stosowanym w wyjątkowych okolicznościach.
Pana mama przede wszystkim powinna mieć wykonane badanie transrektalne USG 3D, aby ustalić przebieg przetoki i mozliwe opcje leczenia. Więcej informacji na naszej stronie www.melitamedical.pl w dziale Proktologia

Za mało wiem o chorobie zasadniczej , przebiegu dotychczasowym choroby oraz o efekcie końcowym , abym mógł odpowiedzieć autorytatywnie!!! Wszelkie informacje uzyska Pan podczas badania kontrolnego!!! zż